سوزن

چگونه یک سوزن خیاطی مناسب انتخاب کنیم؟

توجه داشته­‌ باشید که انتخاب سوزن نامناسب با نوع کار، پارچه و نخ در حقیقت نوعی اتلاف سرمایه است. پیش از خرید حتما به این مسئله دقت کنید که قصد شما از دوخت چیست؟ چه پارچه‌ای را جهت دوخت در نظر گرفته‌اید؟ نوع نخ خود را انتخاب کرده‌اید؟ پس از بررسی این موارد، نوبت به انتخاب ابزاری می‌رسد که عملیات نهایی را انجام می‌دهد.

هنگام انتخاب ابزار دوخت باید به نکات زیر توجه داشته­‌باشید:

نوع پارچه
اندازه سوزن و چشمی آن
مطابقت با نخ دوخت

خرید انواع سوزن خیاطی دست و چرخ خیاطی

پارچه در انتخاب سوزن خیاطی اهمیت دارد
این موضوع را با طرح یک پرسش آغاز می‌کنیم. از نظر شما دوخت پارچه نخی، ابریشمی و سایر پارچه‌های نازک و دوخت پارچه‌های ضخیمی مانند پارچه لحافی، با یک نوع سوزن انجام می‌شود؟
بدیهی است که هر پارچه‌ای ضخامت به‌­خصوصی دارد که فرایند دوخت آن از طریق اندازه و ضخامت خاصی از سوزن انجام می‌شود. اگر قصد دارید که از پارچه نازکی استفاده کنید؛ حتما ضخامت نخ و سوزن خود را تا حد امکان ظریف‌تر در نظر بگیرید. در این‌صورت نتیجه نهایی کار، یک نمونه دوخت حرفه‌ای و فوق‌العاده تمیز خواهد­شد.

چرا اندازه سوزن و چشمی مهم است؟

هنگام انتخاب ابزار باید به نوع نخ درنظر گرفته­‌شده برای پارچه نیز توجه کنیم. اگر اندازه چشمی سوزن خیاطی و نخ متناسب با یکدیگر نباشند؛ در گزینش آن اشتباه کرده‌ایم. بنابراین نخ باید از چشمی سوزن ریزتر باشد یا باید بگوییم که سوزن را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که اندازه چشمی آن از ضخامت نخ بیشتر باشد.
عدم توجه به این مسئله باعث آزار شما حین کار با نخ و سوزن می­شود. به طوری که حتی قادر به انجام هیچ کاری نخواهید­بود. در صورتی‌که با انتخاب یک وسیله مناسب فرایند خیاطی و کار با ابزارها بسیار راحت می‌شود و از طرفی نتیجه نهایی نیز فوق‌العاده است.

نخ چگونه در انتخاب سوزن تاثیرگذار است؟

درواقع پس از پارچه، نخ در انتخاب نوع سوزن تعیین‌کننده است. زمانی‌که با توجه به شرایط تصمیم به استفاده از نوعی از نخ‌ می‌گیریم؛ از آن پس باید سایز و اندازه ابزار دوخت را بر اساس نوع نخ انتخاب کنیم. درنتیجه امکان به‌کارگیری سوزن خیاطی ریزتر از نوع نخ وجود ندارد.

از طرفی اگر اندازه سوزن از نوع نخ بسیار بیشتر باشد؛ ممکن‌است ضخامت و اندازه بیش‌از حد آن کندی عملیات دوخت را به همراه داشته‌­باشد. همچنین نوع حلقه‌هایی که در طول فرایند دوخت اجرایی می‌شوند نیز کیفیت مناسبی نخواهند­داشت. بنابراین نوع نخ و سوزن باید کاملا یک اندازه و متناسب باشد. در غیر این‌صورت عملیات دوخت با مشکلات زیادی مواجه می‌شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس آپ خرازی گلها

×